,,KOMPOSTEX – sztuczna jednostka” - POSZUKUJEMY WOLONTARIUSZY


POSZUKUJEMY WOLONTARIUSZY

Kolektyw „Parque nō” zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się w jeden z etapów tegorocznego „Przebudzenia - ?????”. Jest nim ,,KOMPOSTEX – sztuczna jednostka”.

KUBA SŁOMKOWSKI, pomysłodawca akcji, w imieniu Kolektywu pisze:

„KOMPOSTEX to sytuacja, w której motywem wyjściowym i przewodnim jest kompostowanie. Na bazie zebranych przez kilka miesięcy organicznych resztek i powstałego z nich kompostu nasz kolektyw „Parque nō” stworzy miejski ogród warzywny dostępny dla wszystkich mieszkańców Elbląga.

Najważniejszym etapem jest jednak proces, do którego przeprowadzenia potrzebne jest zaangażowanie wielu chętnych, dlatego już teraz poszukujemy aktywnych pasjonatów, którym bliska jest ekologia i idea recyklingu; zależy nam pozyskaniu do działania wolontariuszy, którzy w łatwy sposób nawiązują kontakt z drugimi osobami i nie boją się nowych wyzwań.

Nie pochodzimy z Elbląga, stąd też chcemy wśród Was znaleźć koordynatorów akcji, którzy podczas naszej nieobecności pod okiem kuratorki „Przebudzenia - ?????” Kariny Dzieweczyńskiej będą nadzorować jej przebieg.

Działanie, które zaproponowaliśmy dla Waszego miasta, może odnieść sukces jedynie dzięki Waszemu zaangażowaniu. Ważna jest skala przedsięwzięcia. Forma także jest dla nas istotna, dlatego nawet najprostsze pomysły staramy się realizować angażując przy tym w dużym stopniu wyobraźnię, o czym mam nadzieję wkrótce sami się przekonacie.

Liczymy też na Waszą pomysłowość i podpowiedzi, które pomogą nam dopracować strategię działania”.

Spotkanie organizacyjne w Elblągu Kolektywu „Parque nō” z wszystkimi zainteresowanymi udziałem w etapie ,,KOMPOSTEX – sztuczna jednostka” już w połowie kwietnia.

W sprawie szczegółowych informacji na temat etapu ,,KOMPOSTEX – sztuczna jednostka” można kontaktować się bezpośrednio z artystami

(poprzez stronę www.parque-no.org, e-mail: jankomorow1@gmail.com)

lub kuratorem projektu (karina@galeria-el.pl).

NOTKA o artystach: Kolektyw „Parque nō” współtworzą: Kuba Słomkowski, Krzysztof Herman i Maciej Łepkowski. Artyści pracują wspólnie od roku, ale w przeciągu tego czasu udało im się zrealizować już cztery projekty. Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.parque-no.org.

Karina Dzieweczyńska