PODSUMOWANIE PROJEKTU - 8 grudnia, godz. 18.00, Krużganek CS Galerii EL


8 grudnia, godz. 18.00, Krużganek CS Galerii EL.

Uroczyste podsumowanie projektu „Przebudzenie – przed końcem świata”.

Projekcje filmów (videoart). Wystawa – reportaż zdjęciowy. Koncert (niespodzianka).

 

SZANOWNI PAŃSTWO,

W tym roku po raz pierwszy w Elblągu zrealizowaliśmy projekt „Przebudzenie”, dzięki któremu w mieście pojawili się zaproszeni przez nas artyści z obszaru szeroko rozumianych sztuk wizualnych, by w kontekście Elbląga, przy udziale mieszkańców, urzeczywistnić swoje najnowsze pomysły.

Do udziału w pierwszej elbląskiej edycji zaprosiliśmy: Łukasza Jastrubczaka, Martę Deskur, Artiego Grabowskiego, Artura Malewskiego, Adrianę Ronżewską-Kotyńską i Karolinę Bregułę. To dzięki tym artystom, przynajmniej część z nas, miała okazję uczestniczyć w niecodziennych wydarzeniach artystycznych, które mam nadzieję zapiszą się na dłużej w naszej pamięci i być może w historii naszego miasta.

 

Na uroczyste zakończenie projektu ZAPLANOWALIŚMY PROJEKCJĘ FILMÓW z realizacji poszczególnych etapów projektu wraz z wystawą zdjęć zebranych podczas realizacji projektu.

8 grudnia w Krużganku CS Galerii EL od godz. 18.00 zobaczymy następujące filmy:

1) „Zakazana Planeta” – film Łukasza Jastrubczaka.

2) „Casting” z etapu Marty Deskur – autorstwa Piotra Grdenia.

3) „People get ready” – videoklip z etapu Artura Malewskiego.

4) Dokumenty z performances Artiego Grabowskiego – autorstwa Piotra Grdenia,

5) „Audiomurale” – autorstwa Piotra Grdenia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Karina Dzieweczyńska

 

INFORMACJE OGÓLNE O PROJEKCIE „PRZEBUDZENIE”:

W 2012r. CS Galeria EL podjęła się kontynuacji projektu „Przebudzenie”, który w latach 2008-2010 organizowany był w Świeciu.

Kontynuacja „Przebudzenia” w Elblągu zrealizowana została pod nazwą „Przebudzenie – przed końcem świata”.  Projekt ten założył realizację pięciu nowatorskich pomysłów wybitnych i znanych artystów w kontekście Elbląga, których wspólną inspiracją był wieszczony w 2012r. koniec świata.

Najnowsze pomysły w kontekście „nadchodzącej zagłady” kolejno urzeczywistnili: Łukasz Jastrubczak („Zakazana Planeta”), Marta Deskur („Telenowela”), Artur Malewski „People get ready”), Adriana Ronżewska-Kotyńska („Audiomurale”) i Karolina Breguła „(Formy przestrzenne jako centrum wszystkiego”). Gościem specjalnym „Przebudzenia” był również Arti Grabowski, znany performer, który dwukrotnie pojawił się w Elblągu.

Działania powyższych artystów (poza istotą sztuki) miały wymiar społeczny – w twórcze akcje i w autentyczne tworzenie sztuki bezpośrednio angażowani byli zwykli ludzie i społeczności nie związane ze sztuką.

SPONSORZY edycji „Przebudzenie – przed końcem świata”:

PKP Cargo S.A.; Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe „Elzambud” Sp. z o.o.; Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu